Radek Kobiałko

Witajcie :) Tym przywitaniem wykluczam pewnie, na dzień dobry, z grona swoich czytelników Michała Rusinka, sekretarza Wisławy Szymborskiej, który nie uznaje formy ” Witam ” ;) I Pana Michała jednak z czasem mam nadzieję oswoić z nowymi mediami ;) Chociaż obserwując jego akcję ” łapaj złodzieja na FB ” widzę, że już sam zaczyna nowych mediów używać dość kreatywnie…

Ale ja przecież nie o tym… Przywitać się właściwie tylko chciałem i tym przywitaniem zmusić się do, dawno odkładanego, planu pisania o nowych mediach również poza portalami społecznościowymi.

Obiecuję więc, na razie tylko sobie ;) pisać jak najczęściej, sensownie i prosto o tym, co ciekawego i użytkowego dzieje się w świecie nowych mediów i technologii.
Uprzedzając pytanie po co? Skoro tak dużo jest już blogów i innych miejsc temu poświęconych… Otóż mam wrażenie i przekonanie, że większość tych treści jest jednak specjalistycznych, skierowanych do wąskiego grona ludzi dla większości natomiast niezrozumiałych i bezużytecznych. Tym samym, paradoksalnie, ci piszący o nowych technologiach oddalają ludzi od nich komplikując proste rzeczy i onanizując się technicznymi specyfikacjami zamiast odpowiadać na proste pytania – jak to co opisują może ułatwić czy uprzyjemnić nam życie? Dlaczego bez nowych mediów nie uda nam się funkcjonować w pełni w tym świecie? Czy w końcu jak sprawić by nowe technologie pracowały dla nas, a nie my dla nich?

Postaram się odpowiadać na te pytania i nie tylko na nie… Jestem konsumentem nowych mediów i technologii, nie mam pojęcia o ich technicznych aspektach, wybieram po prostu te, których sens rozumiem, doceniam i używam ich tak by pozwalały mi być wolnym człowiekiem – żyć i pracować gdzie chce, jak chce i najłatwiej, najprzyjemniej jak to możliwe :) Tak jak teraz kiedy korzystając z  ipad-a leżę przed kominkiem i zaczynam nowy rozdział swojej obecności w sieci… Ach i będę też pewnie pisał czasem o swoim życiu zawodowym, tutaj dowiecie się więcej o mnie, o telewizji, która wciąż jest moją pasją i o wszystkim co uznam za warte opisania ;)

W swoim życiu zajmowałem się wieloma rzeczami - byłem i jestem, między innymi, reżyserem telewizyjnym, reżyserem reklam i eventów, scenarzystą i producentem telewizyjnym.  Od wielu lat, równolegle, interesowałem się też nowymi mediami i technologiami, które przydają mi się w życiu zawodowym i prywatnym.

Miłego dnia i do zobaczenia oraz usłyszenia tutaj, jak najczęściej, mam nadzieję ;)