Co zmienią "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza" i zbiórka na Europejskie Centrum Solidarności oprócz większego wsparcia Orkiestry i ECS oraz, oby nie chwilowo, lepszego ducha w narodzie ?

Mam nadzieję, że szczególnie zbiórka na ECS jest kamieniem milowym w rozwoju społecznościowego finansowania szeroko pojętej kultury i mediów w Polsce. Dzięki rekordowym zbiórkom Polacy nie tylko przekonali się o sile i mocy sprawczej SOLIDARNOŚCI ale także dowiedzieli się jak można finansować społecznościowo to co wspieramy, to z czego korzystamy, konsumujemy czy w końcu to co chcielibyśmy by powstało lub to co po prostu chcemy mieć. Jestem przekonany, że to bardzo ważny moment dla rozwoju polskich platform finansowania społecznościowego a co za tym idzie dobrej kultury, rozrywki, rzetelnych mediów etc. I o tym, wciąż będąc pod wrażeniem zbiórki na ECS, opowiadam w tym, spontanicznie znowu, nagranym odcinku podcastu.

Ten odcinek podcastu w Spotify

https://open.spotify.com/episode/3wxsWT5FD4WkRynLr3LrVa

W Apple podcast 

https://open.spotify.com/episode/3wxsWT5FD4WkRynLr3LrVa

I w wielu innych aplikacjach i miejscach w sieci

 

Tomasz Sekielski o zbiórce na jego film poświecony aferze Skoków

Tomasz Sekielski ogłasza datę premiery, sfinansowanego przez internautów, filmu o pedofilii wśród księzy 

Ten odcinek świetnego podcastu Michała Szafrańskiego poświecony jest rozmowom z twórcami szukającymi wsparcia na Patronite - m.in z Krzysztofem Gonciarzem, który rozbił tam bank ;)

Polskie platformy zbiórek społecznościowych 

https://patronite.pl/

https://wspieram.to/

https://polakpotrafi.pl/

http://wspieramkulture.pl/

https://zrzutka.pl/

Największe światowe platformy 

https://www.kickstarter.com/

https://www.indiegogo.com/

https://www.gofundme.com/