Nasz koncert "Muzyczne hity Teleexpressu" zdecydowanie wygrał w swoim paśmie z całą telewizyjną konkurencją udowadniając, że można łączyć misję z komercją i zainteresować widza dobrą muzyką wykonywaną na żywo nawet gdy jest to instrumentalny jazz. Jazzman - Laureat Grammy  i polskie gwiazdy pop świętowały muzycznie 30 - lecie Teleexpressu w Uniejowie i na antenie TVP 1. 

Koncert był przeglądem hitów 30 lecia Teleexpressu, śpiewanych przez gwiazdy wykonujące je od zawsze i te, które zrobiły to po raz pierwszy śpiewając coverowe wykonania w niezwykłych aranżacjach Włodka Pawlika. Koncert poprowadzili Beata Chmielowska-Olech i Maciej Orłoś a o piosenkach wybieranych przez gwiazdy opowiadał Marek Sierocki.
Osią koncertu była kreacja przygotowana przez Włodka Pawlika - laureata nagrody Grammy i nagrody 30- lecia Teleexpressu.
Gwiazdy śpiewały swoje przeboje 30-lecia z towarzyszeniem własnych zespołów oraz trzecią piosenkę - hit z tego samego okresu, ale innego wykonawcy, w nowej, zaskakującej aranżacji przygotowanej przez Włodka Pawlika i wykonanej z jego zespołem. Dzięki temu udało się znowu idealne połączenie misji telewizji publicznej z komercyjną atrakcyjnością. 

Widzowie usłyszeli i zobaczyli m.in niezwykły dialog pianisty Włodka Pawlika z wokalistą w piosence "Niewiele Ci mogę dać" Grzegorza Markowskiego 

http://teleexpress.tvp.pl/26628398/wlodek-pawlik-grzegorz-markowski-niewiele-ci-moge-dac-uniejow-2016

Liryczną interpretację piosenki Kasi Kowalskiej "A to co mam" zaśpiewanej przez Andrzeja Piasecznego z Włodek Pawlik band.

Piosenkę Krzysztofa Krawczyka "Pamiętam Ciebie z tamtych lat" przypomniała Halina Frąckowiak

http://teleexpress.tvp.pl/26628280/wlodek-pawlik-halina-frackowiak-pamietam-ciebie-z-tamtych-lat-uniejow-2016

"Dream on" grupy Aerosmith brawurowo wykonane przez Michała Szpaka

http://teleexpress.tvp.pl/26627721/michal-szpak-dream-on-uniejow-2016

"The best" Tiny Turner w interpretacji Patrycji Markowskiej

http://teleexpress.tvp.pl/26626997/wlodek-pawlik-patrycja-markowska-the-best-uniejow-2016

oraz tribute dla nieżyjących Króla i Księcia popu - Michaela Jacksona i Princa - specjalnie zaaranżowany na tę okazję medley piosenek "Purple rain" oraz "billy Jean" zaśpiewała Margo a zagrał Włodek Pawlik ze swoim zespołem.

http://teleexpress.tvp.pl/26627930/wlodek-pawlik-margo-purple-rain-billie-jean-uniejow-2016

Swoje wielkie przeboje zagrali też Lady Pank i Jacek Stachursky

19.08.2016 Uniejów
20.30 - 22.00 na antenie TVP1
Scenariusz i reżyseria; Radek Kobiałko
Prowadzący: Beata Chmielowska Olech, Maciej Orłoś

Produkcja : Musicart