Dell zamówił 5000 drukarek 3d w firmie młodych Polaków z Olsztyna !

Te drukarki mają stać się wyposażeniem biur projektowych firmy Dell na całym świecie. To mega imponujące, że taki światowy potentat zamawia sprzęt technologii przyszłości w firmie Zortrax z Olsztyna. Narzekamy ciągle, że brak nam prawdziwie światowych sukcesów w dziedzinie nowych technologii a tu proszę... Dell chcąc dobrego sprzętu zamawia go w Polsce :)
Na stronie www.zortrax.com nie widać informacji o korzystaniu z unijnej dotacji, co już jest dobrym znakiem bo przecież nie sposób zrobić dobry biznes pod dyktando idiotycznych założeń unijnych programów, zamiast tego jest link do podsumowania udanej zbiórki na Kickstarter https://www.kickstarter.com/projects/zortrax/zortrax-m200-professional-desktop-3d-printer .
Warto zobaczyć też stronę z gotowymi projektami jakie można wydrykować na drukarce Zortrax 3d printer http://zortrax.com/printroom i cieszyć się, że nadchodzą czasy, w których będzie coraz mniej ograniczeń dla realizacji tego co wykreuje nasz talent i wyobraźnia. To niesamowite jak drukarki 3d skrócą drogę od projektu do powstania produktu a dokładnie skrócą ją do... jednego kliknięcia :) I niech ktoś spróbuje tylko narzekać, że nie warto tworzyć bo ciężko znaleźć producenta kiedy może być nim sam. Nie można też już będzie zwalać winy za słabą sprzedaż produktu na złą dystrybucje ponieważ wystarczy by partner dystrybutor miał też drukarkę 3d i wydrukował odpowiednią ilość naszego produktu pod konkretne zamówienia.
Teraz pozostaje tylko czekać jak 5 tysięcy drukarek z olsztyńskiej firmy Zortrax zacznie pracować w 5 tysiącach biur projektowych Dell na całym świecie czego efektem stanie się wiele niezwykłych produktów a co za tym idzie spopularyzowanie tej technologii, tańsze tworzywa do druku, tańsze drukarki i już za kilka lat...wydrukujemy sobie sami, po kliknięciu w link ze sklepu, lub otwierając na komputerze własny projekt, meble do domu, naczynia, ubrania i wiele, wiele innych produktów codziennego użytku.
Oby stało się to jak najszybciej...
Ja na to czekam jak na każdą kolejną technologię, która powoduje, że wystarczy mieć talent, wyobraźnie, wizję...reszte wykona urządzenie.